  • T521D227M016ATE025
T521D227M016ATE025
advertisement
Manufacturer No:
T521D227M016ATE025
HK JDW NO:
417-T521D227M016ATE025
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP TANT POLY 220UF 16V 2917
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T521D227M016ATE025
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    KO-CAP? T521
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    16 V
  • Capacitance
    220 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz