  • T521D336M025AHE0407280
T521D336M025AHE0407280
advertisement
Manufacturer No:
T521D336M025AHE0407280
HK JDW NO:
417-T521D336M025AHE0407280
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T521D336M025AHE0407280 Overview
For optimum efficiency, ESR should be kept at 40mOhm @ 100kHz.33μF is the capacitance of the device.It is capable of operating Temperature of -55°C~105°C.The voltage - Rated of 25V allows for high efficiency.The maximum height seated of 0.122 3.10mm°C enables stable operation.
T521D336M025AHE0407280 Features
a 40mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 33μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 25V
T521D336M025AHE0407280 Applications
There are a lot of KEMET T521D336M025AHE0407280 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T521D336M025AHE0407280
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm