  • T525T107M2R5ATE080
T525T107M2R5ATE080
advertisement
Manufacturer No:
T525T107M2R5ATE080
HK JDW NO:
417-T525T107M2R5ATE080
Package:
Datasheet:
Description:
100μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 80mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (SOLID POLYMER) Cut Tape
Step5Bar-code shipping tag
T525T107M2R5ATE080
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (SOLID POLYMER)
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    2.5V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
    1411
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    900μA
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Current - Leakage
    25μA
  • Height
    1.2mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm