  • T527I336M010ATE200
T527I336M010ATE200
advertisement
Manufacturer No:
T527I336M010ATE200
HK JDW NO:
417-T527I336M010ATE200
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
T527I336M010ATE200 Overview
In this part, the ripple current is 548mA.ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 200mOhm @ 100kHz for high efficiency.33μA is supported by it.Capacitance is 33μF, so it operates with no capacitance.As a result, it operates with a voltage rating of 10V.A voltage of -55°C~105°C is used to power the device.In the seated position, it has a maximum height of 0.039 1.00mm°C, so it is stable under all conditions.
T527I336M010ATE200 Features
548mA ripple current
a 200mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
a leakage current of 33μA
with a capacitance of 33μF
the voltage - rated DC of 10V
an AC voltage of -55°C~105°C
T527I336M010ATE200 Applications
There are a lot of KEMET T527I336M010ATE200 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T527I336M010ATE200
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2007
  • Series
    KO-CAP® T527
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm @ 100kHz
  • Voltage
    10V
  • Leakage Current
    33μA
  • Ripple Current
    548mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    I
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm