  • T541X686M030CT8610
T541X686M030CT8610
advertisement
Manufacturer No:
T541X686M030CT8610
HK JDW NO:
417-T541X686M030CT8610
Purchasing and Inquiry
T541X686M030CT8610 Overview
For high efficiency, you should maintain the 50mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).With 68μF capacitance, it operates.A voltage of -55°C~125°C is used to power the device.A voltage rating of 30V allows for high efficiency.This machine can operate at a maximum height of [0.169 4.30mm°C] when seated.
T541X686M030CT8610 Features
a 50mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 68μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 30V
T541X686M030CT8610 Applications
There are a lot of KEMET T541X686M030CT8610 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T541X686M030CT8610
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Rated
    30V
  • Capacitance
    68μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm