  • T543B106K025ATS1007280
T543B106K025ATS1007280
advertisement
Manufacturer No:
T543B106K025ATS1007280
HK JDW NO:
417-T543B106K025ATS1007280
Purchasing and Inquiry
T543B106K025ATS1007280 Overview
For optimum efficiency, keep the ESR (Equivalent Series Resistance) at 100mOhm @ 100kHz.Capacitance is 10μF when it operates.This device operates on a voltage of -55°C~105°C Volts AC rated.High efficiency is possible because of the voltage - Rated at 25V.The product has a maximum height seated of 0.083 2.10mm°C which makes it stable to operate.
T543B106K025ATS1007280 Features
a 100mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 10μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 25V
T543B106K025ATS1007280 Applications
There are a lot of KEMET T543B106K025ATS1007280 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T543B106K025ATS1007280
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    COTS
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C