  • T543B106M025AHS1007280
T543B106M025AHS1007280
advertisement
Manufacturer No:
T543B106M025AHS1007280
HK JDW NO:
417-T543B106M025AHS1007280
Purchasing and Inquiry
T543B106M025AHS1007280 Overview
For optimum efficiency, keep the ESR (Equivalent Series Resistance) at 100mOhm @ 100kHz.10μF is the capacitance of the device.The voltage is -55°C~105°C - Rated AC power.25V voltage allows for high efficiency.Having a maximum height seated of 0.083 2.10mm°C, it makes it possible for a stable operation to take place.
T543B106M025AHS1007280 Features
a 100mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 10μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 25V
T543B106M025AHS1007280 Applications
There are a lot of KEMET T543B106M025AHS1007280 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T543B106M025AHS1007280
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm