  • T543B106M025ATE1007280
T543B106M025ATE1007280
advertisement
Manufacturer No:
T543B106M025ATE1007280
HK JDW NO:
417-T543B106M025ATE1007280
Purchasing and Inquiry
T543B106M025ATE1007280 Overview
For high efficiency, you should maintain the 100mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).A 10μF capacitance is used to operate it.In order to ensure reliability, it operates at a voltage of 25V.Powered by -55°C~105°C. Rated AC voltage.This machine can operate at a maximum height of [0.083 2.10mm°C] when seated.
T543B106M025ATE1007280 Features
a 100mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 10μF
the voltage - rated DC of 25V
an AC voltage of -55°C~105°C
T543B106M025ATE1007280 Applications
There are a lot of KEMET T543B106M025ATE1007280 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T543B106M025ATE1007280
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm