  • T543O687M010AHE015
T543O687M010AHE015
advertisement
Manufacturer No:
T543O687M010AHE015
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T543O687M010AHE015
Package:
2924 (7360 Metric)
Purchasing and Inquiry
T543O687M010AHE015 Overview
ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 15mOhm @ 100kHz for high efficiency.With 680μF capacitance, it operates.A voltage of -55°C~105°C is used to power the device.It is possible to achieve high efficiency with a voltage - Rated at 10V.Having a maximum height seated of 0.169 4.30mm°C, it makes it possible for a stable operation to take place.
T543O687M010AHE015 Features
a 15mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 680μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 10V
T543O687M010AHE015 Applications
There are a lot of KEMET T543O687M010AHE015 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T543O687M010AHE015
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2924 (7360 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    KO-CAP® T543
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    O
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm