  • T551B687K008AT
T551B687K008AT
advertisement
Manufacturer No:
T551B687K008AT
HK JDW NO:
417-T551B687K008AT
Datasheet:
T551B687K008AT
Purchasing and Inquiry
T551B687K008AT Overview
ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 90mOhm @ 100kHz for high efficiency.With 680μF capacitance, it operates.Powered by -55°C~125°C. Rated AC voltage.A voltage rating of 8V allows for high efficiency.
T551B687K008AT Features
a 90mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 680μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 8V
T551B687K008AT Applications
There are a lot of KEMET T551B687K008AT applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T551B687K008AT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    8V
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C