  • T551B687M008AT
T551B687M008AT
advertisement
Manufacturer No:
T551B687M008AT
HK JDW NO:
417-T551B687M008AT
Package:
Axial, Can
Datasheet:
T551B687M008AT
Purchasing and Inquiry
T551B687M008AT Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 90mOhm @ 100kHz for high efficiency.This device operates with a capacitance of 680μF.An AC voltage of -55°C~125°C powers it.High efficiency is achieved with a voltage rating of 8V.
T551B687M008AT Features
a 90mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 680μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 8V
T551B687M008AT Applications
There are a lot of KEMET T551B687M008AT applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T551B687M008AT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    8V
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C