  • T591D337M2R5ATE0157280
T591D337M2R5ATE0157280
advertisement
Manufacturer No:
T591D337M2R5ATE0157280
HK JDW NO:
417-T591D337M2R5ATE0157280
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T591D337M2R5ATE0157280 Overview
For high efficiency, you should maintain the 15mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).Capacitance is 330μF when it operates.There is a voltage of -55°C~105°C on the AC rated power supply.High efficiency is possible because of the voltage - Rated at 2.5V.Having a maximum height seated of 0.122 3.10mm°C, it makes it possible for a stable operation to take place.
T591D337M2R5ATE0157280 Features
a 15mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 330μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 2.5V
T591D337M2R5ATE0157280 Applications
There are a lot of KEMET T591D337M2R5ATE0157280 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T591D337M2R5ATE0157280
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    KO-CAP® T591
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm