  • T598B227M2R5ATE025
T598B227M2R5ATE025
advertisement
Manufacturer No:
T598B227M2R5ATE025
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T598B227M2R5ATE025
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Description:
KOCAP TANTALUM POLYMER AUTOMOTIV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T598B227M2R5ATE025
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    KO-CAP? T598
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    2.5 V
  • Capacitance
    220 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz