  • TA-44.000MCE-T
TA-44.000MCE-T
advertisement
Manufacturer No:
TA-44.000MCE-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-TA-44.000MCE-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
TA-44.000MCE-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TA-44.000MCE-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TA
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency
    44MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm