  • TBL005A-500-23GY-2WT
TBL005A-500-23GY-2WT
advertisement
Manufacturer No:
TBL005A-500-23GY-2WT
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-TBL005A-500-23GY-2WT
Purchasing and Inquiry
TBL005A-500-23GY-2WT Overview
TBL005A-500-23GY-2WT Features
TBL005A-500 series
TBL005A-500-23GY-2WT Applications
There are a lot of CUI Devices TBL005A-500-23GY-2WT Terminal Blocks applications.
  • Energy efficient lighting (LED)
  • All Electrical Machinery
  • Variable speed/frequency drivers
  • Anywhere power is distributed
  • Blowers
  • Measuring & Control Technology
  • Electrical substations
  • Data Technology
  • Instrumentation
  • Refrigeration control
Step5Bar-code shipping tag
TBL005A-500-23GY-2WT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    14-26 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    15A
  • Positions Per Level
    23
  • Mating Orientation
    45° (135°) Angle with Board
  • Wire Termination
    Screwless - Push Button Clamp
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C