  • TD-150.000MCD-T
TD-150.000MCD-T
advertisement
Manufacturer No:
TD-150.000MCD-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-TD-150.000MCD-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
TD-150.000MCD-T
Step5Bar-code shipping tag
TD-150.000MCD-T
    Select All
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    150MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    150MHz
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Load Capacitance
    15pF
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm