  • TMK021CG6R6BK5W
TMK021CG6R6BK5W
advertisement
Manufacturer No:
TMK021CG6R6BK5W
HK JDW NO:
782-TMK021CG6R6BK5W
Package:
008004 (0201 Metric)
Datasheet:
TMK021CG6R6BK5W
Description:
M 6.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 008004 (0201 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK021CG6R6BK5W
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    008004 (0201 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    M
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.6pF
  • Case Code (Metric)
    0201
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.006 0.14mm