  • TMK021CG8R5CK-W
TMK021CG8R5CK-W
advertisement
Manufacturer No:
TMK021CG8R5CK-W
HK JDW NO:
782-TMK021CG8R5CK-W
Datasheet:
TMK021CG8R5CK-W
Description:
M 8.5pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 008004 (0201 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK021CG8R5CK-W
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    8.5pF
  • Case Code (Imperial)
    8004
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.006 0.14mm