  • TMK105B7682MV-F
TMK105B7682MV-F
advertisement
Manufacturer No:
TMK105B7682MV-F
HK JDW NO:
782-TMK105B7682MV-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
TMK105B7682MV-F
Description:
M 6800pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK105B7682MV-F
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm