  • TMK107BC6225KA-T
TMK107BC6225KA-T
advertisement
Manufacturer No:
TMK107BC6225KA-T
HK JDW NO:
782-TMK107BC6225KA-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TMK107BC6225KA-T
Description:
M 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 5686
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMK107BC6225KA-T
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm