  • TMK107BJ105KAHT
TMK107BJ105KAHT
advertisement
Manufacturer No:
TMK107BJ105KAHT
HK JDW NO:
782-TMK107BJ105KAHT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TMK107BJ105KAHT
Description:
M 1μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 611
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMK107BJ105KAHT
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    M
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm