  • TMK107BJ683KA-T
TMK107BJ683KA-T
advertisement
Manufacturer No:
TMK107BJ683KA-T
HK JDW NO:
782-TMK107BJ683KA-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TMK107BJ683KA-T
Description:
M 0.068μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK107BJ683KA-T
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    M
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm