  • TMK212BBJ225KK-T
TMK212BBJ225KK-T
advertisement
Manufacturer No:
TMK212BBJ225KK-T
HK JDW NO:
782-TMK212BBJ225KK-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
TMK212BBJ225KK-T
Description:
M 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3556
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMK212BBJ225KK-T
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Thickness (Max)
    0.020 0.50mm