  • TMK212SD223JG-T
TMK212SD223JG-T
advertisement
Manufacturer No:
TMK212SD223JG-T
HK JDW NO:
782-TMK212SD223JG-T
Datasheet:
TMK212SD223JG-T
Description:
CFCAP™ 0.022μF Ceramic Capacitor ±5% 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low Distortion Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK212SD223JG-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CFCAP™
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low Distortion
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm