  • TMK316BJ225MLHT
TMK316BJ225MLHT
advertisement
Manufacturer No:
TMK316BJ225MLHT
HK JDW NO:
782-TMK316BJ225MLHT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TMK316BJ225MLHT
Description:
M 2.2μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK316BJ225MLHT
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%