  • TMK316C106KL-T
TMK316C106KL-T
advertisement
Manufacturer No:
TMK316C106KL-T
HK JDW NO:
782-TMK316C106KL-T
Datasheet:
TMK316C106KL-T
Description:
M 10μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X5S 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK316C106KL-T
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X5S
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm