  • TMK325BJ106KM-T
TMK325BJ106KM-T
advertisement
Manufacturer No:
TMK325BJ106KM-T
HK JDW NO:
782-TMK325BJ106KM-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
TMK325BJ106KM-T
Description:
M 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 3395
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMK325BJ106KM-T
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    M
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm