  • TMK325BJ106KMHP
TMK325BJ106KMHP
advertisement
Manufacturer No:
TMK325BJ106KMHP
HK JDW NO:
782-TMK325BJ106KMHP
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
TMK325BJ106KMHP
Description:
M 10μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 1000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMK325BJ106KMHP
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    M
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm