  • TMS320C6202GLS250X
TMS320C6202GLS250X
advertisement
Manufacturer No:
TMS320C6202GLS250X
HK JDW NO:
815-TMS320C6202GLS250X
Package:
384-BFBGA, FCBGA
Description:
0.8mm CPLD TMS320C62x Series 320C6202 250MHz 1.8V 384-BFBGA, FCBGA
Quantity:
In Stock : 4111
Step5Bar-code shipping tag
TMS320C6202GLS250X
    Select All
  • Number of Terminations
    384
  • ECCN Code
    3A001.A.3
  • Type
    Fixed Point
  • Additional Feature
    ALSO REQUIRES 3.3V SUPPLY
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    250MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    320C6202
  • Pin Count
    384
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B384
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Interface
    McBSP
  • RAM Size
    128kB
  • Bit Size
    32
  • Data Bus Width
    16b
  • Address Bus Width
    22
  • RAM (words)
    32768
  • Voltage - I/O
    3.30V
  • Non-Volatile Memory
    External
  • Voltage - Core
    1.80V
  • On Chip Data RAM
    384kB
  • Height Seated (Max)
    2.8mm
  • Length
    18mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    384-BFBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TC