  • TNPU0603560RBZEN00
TNPU0603560RBZEN00
advertisement
Manufacturer No:
TNPU0603560RBZEN00
HK JDW NO:
873-TNPU0603560RBZEN00
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
TNPU Series, Thin Film, 560Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPU0603560RBZEN00
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    560Ohms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm