  • TR2/GMC-V-6.3-R
TR2/GMC-V-6.3-R
advertisement
Manufacturer No:
TR2/GMC-V-6.3-R
HK JDW NO:
255-TR2/GMC-V-6.3-R
Package:
5mm x 20mm (Axial)
Datasheet:
TR2/GMC-V-6.3-R
Step5Bar-code shipping tag
TR2/GMC-V-6.3-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5mm x 20mm (Axial)
  • Weight
    992.233309μg
  • Size / Dimension
    0.218Diax0.831L 5.54mmx21.10mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    12mOhm
  • Current Rating (Amps)
    6.3A
  • Current Rating
    6.3A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, KC, UL
  • Response Time
    Medium Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    10kA
  • Melting I2t
    110
  • DC Cold Resistance
    0.012Ohms
  • Length
    21.1mm