  • TVS042CG6R1BC-W
TVS042CG6R1BC-W
advertisement
Manufacturer No:
TVS042CG6R1BC-W
HK JDW NO:
782-TVS042CG6R1BC-W
Description:
V 6.1pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TVS042CG6R1BC-W
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.1pF
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm