  • TYS50406R8M-10
TYS50406R8M-10
advertisement
Manufacturer No:
TYS50406R8M-10
HK JDW NO:
449-TYS50406R8M-10
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TYS50406R8M-10
Description:
Quantity:
In Stock : 48741
Step5Bar-code shipping tag
TYS50406R8M-10
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Nonstandard
  • Weight
    244.004346mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    TYS5040
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    2.5A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    43mOhm Max
  • Max DC Current
    2.5A
  • Frequency - Self Resonant
    21MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.9A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    2.5A
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm