  • UMF212B7473MGHT
UMF212B7473MGHT
advertisement
Manufacturer No:
UMF212B7473MGHT
HK JDW NO:
782-UMF212B7473MGHT
Description:
M 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 5145
Step5Bar-code shipping tag
UMF212B7473MGHT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm