  • UMJ325KB7106KMHT
UMJ325KB7106KMHT
advertisement
Manufacturer No:
UMJ325KB7106KMHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-UMJ325KB7106KMHT
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
UMJ325KB7106KMHT
Description:
M 10μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 169284
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMJ325KB7106KMHT
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm