  • UMK063CG4R2CTHF
UMK063CG4R2CTHF
advertisement
Manufacturer No:
UMK063CG4R2CTHF
HK JDW NO:
782-UMK063CG4R2CTHF
Datasheet:
UMK063CG4R2CTHF
Description:
M 4.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 10607
Step5Bar-code shipping tag
UMK063CG4R2CTHF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4.2pF
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm