  • UMK063CG6R2DTHF
UMK063CG6R2DTHF
advertisement
Manufacturer No:
UMK063CG6R2DTHF
HK JDW NO:
782-UMK063CG6R2DTHF
Datasheet:
UMK063CG6R2DTHF
Description:
M 6.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 7808
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMK063CG6R2DTHF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6.2pF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm