  • UMK107SD182KA-T
UMK107SD182KA-T
advertisement
Manufacturer No:
UMK107SD182KA-T
HK JDW NO:
782-UMK107SD182KA-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
UMK107SD182KA-T
Description:
CFCAP™ 1800pF Ceramic Capacitor ±10% 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Low Distortion Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK107SD182KA-T
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CFCAP™
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low Distortion
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1800pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    SD
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm