  • UMK212B7105MG-T
UMK212B7105MG-T
advertisement
Manufacturer No:
UMK212B7105MG-T
HK JDW NO:
782-UMK212B7105MG-T
Datasheet:
UMK212B7105MG-T
Description:
M 1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 8142
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMK212B7105MG-T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm