  • UMK212SD822KD-T
UMK212SD822KD-T
advertisement
Manufacturer No:
UMK212SD822KD-T
HK JDW NO:
782-UMK212SD822KD-T
Datasheet:
UMK212SD822KD-T
Purchasing and Inquiry
UMK212SD822KD-T Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
UMK212SD822KD-T Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with the voltage - Rated DC of 50V
UMK212SD822KD-T Applications
There are a lot of Taiyo Yuden UMK212SD822KD-T applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
UMK212SD822KD-T
    17 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CFCAP™
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low Distortion
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Temperature Characteristics Code
    SD
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm