  • UP050SL390J-NAC
UP050SL390J-NAC
advertisement
Manufacturer No:
UP050SL390J-NAC
HK JDW NO:
782-UP050SL390J-NAC
Datasheet:
UP050SL390J-NAC
Description:
39pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
UP050SL390J-NAC
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    No
  • Diameter
    2.2mm
  • Length
    3.2mm