  • VE1812K401R075
VE1812K401R075
advertisement
Manufacturer No:
VE1812K401R075
HK JDW NO:
417-VE1812K401R075
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
VE1812K401R075
Description:
VARISTOR 120V 400A 1812
Step5Bar-code shipping tag
VE1812K401R075
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Varistor Voltage (Max)
    132V
  • Energy
    5.8J
  • Varistor Voltage (Min)
    108V
  • Varistor Voltage (Typ)
    120V
  • Maximum AC Volts
    75V
  • Maximum DC Volts
    100V
  • Current - Surge
    400A