  • VY1331K31Y5SQ6XT0
VY1331K31Y5SQ6XT0
advertisement
Manufacturer No:
VY1331K31Y5SQ6XT0
HK JDW NO:
886-VY1331K31Y5SQ6XT0
Datasheet:
VY1331K31Y5SQ6XT0
Purchasing and Inquiry
VY1331K31Y5SQ6XT0 Overview
Programs on this device are of 0.315Dia 8.00mm size/dimension.The operating temperature should be higher than -40°C to achieve stable operation.The temperature coefficient of resistance is generally defined as?the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is Y5S.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 10.0076mm.
VY1331K31Y5SQ6XT0 Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with Y5S being the highest temperature coefficient
VY1331K31Y5SQ6XT0 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY1331K31Y5SQ6XT0 applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
VY1331K31Y5SQ6XT0
  • Capacitance
    330pF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X1, Y1
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5S
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    760VAC