  • VY2102M29Y5VS6TV0
VY2102M29Y5VS6TV0
advertisement
Manufacturer No:
VY2102M29Y5VS6TV0
HK JDW NO:
886-VY2102M29Y5VS6TV0
Datasheet:
VY2102M29Y5VS6TV0
Purchasing and Inquiry
VY2102M29Y5VS6TV0 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.295Dia 7.50mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as?the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is Y5V F.
VY2102M29Y5VS6TV0 Features
a size/dimension of 0.295Dia 7.50mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
VY2102M29Y5VS6TV0 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY2102M29Y5VS6TV0 applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
VY2102M29Y5VS6TV0
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • Capacitance
    1000pF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm