  • VY2152M29Y5VS6TV7
VY2152M29Y5VS6TV7
advertisement
Manufacturer No:
VY2152M29Y5VS6TV7
HK JDW NO:
886-VY2152M29Y5VS6TV7
Datasheet:
VY2152M29Y5VS6TV7
Purchasing and Inquiry
VY2152M29Y5VS6TV7 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.295Dia 7.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is Y5V F.
VY2152M29Y5VS6TV7 Features
a size/dimension of 0.295Dia 7.50mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
VY2152M29Y5VS6TV7 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY2152M29Y5VS6TV7 applications of ceramic capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
VY2152M29Y5VS6TV7
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • Capacitance
    1500pF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm