  • VY2222M31Y5VS6UV5
VY2222M31Y5VS6UV5
advertisement
Manufacturer No:
VY2222M31Y5VS6UV5
HK JDW NO:
886-VY2222M31Y5VS6UV5
Datasheet:
VY2222M31Y5VS6UV5
Purchasing and Inquiry
VY2222M31Y5VS6UV5 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.315Dia 8.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is Y5V F.
VY2222M31Y5VS6UV5 Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
VY2222M31Y5VS6UV5 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY2222M31Y5VS6UV5 applications of ceramic capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
VY2222M31Y5VS6UV5
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • Capacitance
    2200pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm