  • VY2332M41Y5US65V7
VY2332M41Y5US65V7
advertisement
Manufacturer No:
VY2332M41Y5US65V7
HK JDW NO:
886-VY2332M41Y5US65V7
Datasheet:
VY2332M41Y5US65V7
Purchasing and Inquiry
VY2332M41Y5US65V7 Overview
A 0.413Dia 10.50mm size/dimension program is available for this device.The operating temperature should be higher than -40°C to achieve stable operation.This coefficient equals Y5U E indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
VY2332M41Y5US65V7 Features
a size/dimension of 0.413Dia 10.50mm
with Y5U E being the highest temperature coefficient
VY2332M41Y5US65V7 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY2332M41Y5US65V7 applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
VY2332M41Y5US65V7
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.413Dia 10.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    3300pF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm