  • VY2681M29Y5US63V5
VY2681M29Y5US63V5
advertisement
Manufacturer No:
VY2681M29Y5US63V5
HK JDW NO:
886-VY2681M29Y5US63V5
Datasheet:
VY2681M29Y5US63V5
Purchasing and Inquiry
VY2681M29Y5US63V5 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.295Dia 7.50mm.This ceramic capacitor also features a RATED AC VOLTAGE (V): 2200.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is Y5U E.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5.0038mm.
VY2681M29Y5US63V5 Features
a size/dimension of 0.295Dia 7.50mm
with Y5U E being the highest temperature coefficient
VY2681M29Y5US63V5 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY2681M29Y5US63V5 applications of ceramic capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
VY2681M29Y5US63V5
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 2200
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5U
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm