  • W3A45A221JAT2A
W3A45A221JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A45A221JAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-W3A45A221JAT2A
Package:
0612
Datasheet:
W3A45A221JAT2A
Purchasing and Inquiry
W3A45A221JAT2A Overview
When seated, the height reaches 1.35mm.This electrical device has a rated voltage of 50V (URdc).Temperature coefficient = 30ppm/Cel ppm/°C.There is a case 0612 that contains the product.It has a 760μm terminal pitch.
W3A45A221JAT2A Features
the maximal height is 1.35mm
a rated (DC) voltage of 50V
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 760μm terminal pitch
W3A45A221JAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A45A221JAT2A applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
W3A45A221JAT2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    760μm
  • Depth
    3.2mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    1.35mm
  • Length
    1.6mm