  • WYO332MCMCRBKR
WYO332MCMCRBKR
advertisement
Manufacturer No:
WYO332MCMCRBKR
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-WYO332MCMCRBKR
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
WYO332MCMCRBKR
Purchasing and Inquiry
WYO332MCMCRBKR Overview
Ceramic capacitor is 0.394Dia 10.00mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -40°C is necessary for stable operation.Its coefficient is Y5U E and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
WYO332MCMCRBKR Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm
with Y5U E being the highest temperature coefficient
WYO332MCMCRBKR Applications
There are a lot of Vishay BC Components WYO332MCMCRBKR applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
WYO332MCMCRBKR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    WYO
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    3300pF
  • Depth
    4.5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm